Trojanovice na memoriálu J. Špačka

Dne 20.7.2019 se konal 10.ročník fotbalového memoriálu Josefa Špačka v Tiché za účasti výběru z našich dvou Trojanovských týmů. K prvnímu zápasu jsme nastoupili až odpoledne a čekal nás soupeř ze Starého města, který hraje vyšší soutěž a díky aktivní hře se nám podařilo vyhrát 4:2. Jelikož další zápas začínal až v 17 hodin, tak přestávku vyplnila soutěž o nejlepšího penaltového krále. Přihlásilo se cca 15 účastníků (většinou děti) a také dvě děti z Trojanovic. Soutěž začal Matěj Genzer, který málem zbořil branku, když trefil tyč a dále Jakub Genzer, kterému se podařilo projít až do finále a v něm i zvítězil.

Po pěkném zpestření nás čekal náš druhý zápas proti Špakyho výběru. Skóre jsme otevřeli již ve druhé minutě a díky naší aktivní hře se nám dařilo držet vedení 1:0 až do 50 minuty, ale potom se projevilo, že jsme hráli již druhý zápas po sobě a postupně jsme obdrželi 4 branky a 1:4 byl již konečný výsledek. A také abych nezapomněl, tak Ondřej Pícha byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Myslím, že jsme odehráli pěkný turnaj a možná bychom se mohli trochu zamyslet, jak by bylo pěkné oba Trojanovské týmy spojit a možná si i zahrát vyšší soutěže.

Foto a text: Aleš Genzer