Ohlédnutí za memoriálem

Dne 6.července se konal již 52.ročník fotbalového memoriálu J. Jaškovského za účasti domácího TJ Trojanovice-Bystré, Trojanovice I., Beskyd Frenštát a SK Tichá. V prvním zápase se utkal domácí klub TJ Trojanovice-Bystré se sousední Tichou, ale bohužel zápas se nám vůbec nepovedl, takže se radovala Tichá z postupu do finále. Ve druhém zápase se utkal další místní klub Trojanovice I. se sousedy z Frenštátu, kde po zkušeném výkonu zvítězil tým z Trojanovic. V přestávkovém čase jsme mohli shlédnout krásné utkání dvou týmů složených z Bysterských přípravek, kde nešlo o výsledek, ale hlavně o radost ze hry a potěšení přítomných rodičů a diváků.


Odpoledne nás nejprve čekalo utkání o 3.místo, kde se utkalo Bystré proti Frenštátu. Utkání bylo vyrovnané, ale bohužel tým z Frenštátu nakonec ukázal své kvality a Bystré se muselo spokojit s bramborovou medailí. Ve finálovém utkání se střetl skoro domácí tým Trojanovice I. s Tichou a byl to velice vyrovnaný zápas, kde jsme dlouho mysleli, že utkání za stavu 3:3 půjde do pokutových kopů, ale Tichá předvedla, že jí zbylo více sil a výsledek otočila ve svůj prospěch. Po náležitém občerstvení po náročných zápasech nás čekalo obvyklé zpestření dne v podobě vystoupení hudební skupiny Astmatic, která nás provázela až do brzkých ranních hodin.

Závěrem bych chtěl poděkovat za krásné počasí, které nás celý den provázelo a velké díky patří zúčastněným týmům, lidem, kteří přišli hráče podpořit, a hlavně členům výboru, fotbalistům, rodinným příslušníkům a ostatním, kteří se na přípravě turnaje podíleli a také celý turnaj pomáhali. A v neposlední řadě velké díky obci Trojanovice, která přispěla k zvelebení areálu a zároveň finančně podpořila pořádání turnaje.

Text: Aleš Genzer Foto: Vladimír Maloň