Hodnocení podzimní sezóny

Letos se již fotbal hrát nebude, tak připojím ještě zhodnocení uplynulých 9. kol.

Na začátku letošní sezóny došlo u mužů k velkým změnám. Já jsem se vrátil po 2 letech jako trenér a se mnou jako asistenti začali trénovat L. Bordovský a M. Pargáč. Oba se časem stali i platnými hráči. Přivedli jsme i posily: přišel P. Štěrba, L. Petřík, J. Novák, M. Pastorek a nebo se vrátili zpět kluci, kteří již hrát nechtěli. Máme soupisku o 23 hráčích! Trénovat jsme začali 9. 7. a všechny tréninky až do nucené přestávky byly za velmi početné účasti. Maximum na tréninku bylo 21 hráčů! Taky si s námi zatrénovali někdy dorostenci, kteří momentálně hostují v SK BESKYD FRENŠTÁT. Přístup všech byl pozitivní a tím se utvořila velmi dobrá parta, která to pak dokázala prodat i v mistrovském zápasu. Bohužel nám nevyšel ani jeden přátelák a to se projevilo v prvním mistráku v Hodslavicích. Soupeře jsme na šance doslova drtili, ale rozhodují góly. A ty my nedali. Ale další zápasy již byly zcela v naší moci. Postupem času se do jednotlivých utkání zapojil celý kádr a někdy soupeře doslova deklasoval. Myslím, že kluci předvádějí pěkný fotbal, dávají spoustu gólu a taky nějaké šance nepromění. Kluci hrají trpělivě, zodpovědně a díky fyzičce soupeře zlomíme. Taky tam je fotbalové umění o čemž svědčí krásné góly v sítí soupeře. V několika utkáních nás bylo málo, ale tým si vždy se soupeřem poradil. Momentálně jsme na 1. místě v tabulce, aktivní skóre 44 : 9 a dva nejlepší bombéři v tabulce střelců celé soutěže jsou důkazem kvality našeho týmu. Za zmínku stojí i disciplína týmu – 4 ŽK za 9. kol. Ani jedna ČK. Celému týmu musím poděkovat za maximální přístup, jak k tréninku, tak i k zápasům. A taky, my jako tým mužů, musíme poděkovat naším fanouškům, holkám v bufetu, Pepovi u klobásek, paní Olze za čisté dresy a taky Laďovi H. a klukům, co připraví perfektně naše hřiště. Jen co to stav dovolí, tak se začneme připravovat na jarní část sezóny. Doufejme, že se současný stav zlepší a fotbal se na jaře vrátí.
Napsal: trenér Pavel Střalka