Poslední zápas a hodnocení podzimu


V posledním zápase podzimu jsme hráli proti nebezpečným Bravanticím. Sestava se konečně trochu zaplnila a tak za slunečného, ale chladného počasí jsme vybojovali další 3 body.

 Již ve 3. min po kiksu jsme ale prohrávali 0:1. To nás nakoplo k lepšímu výkonu. Dvě pěkné kombinační akce předvedl ve 13. a 26. min. Laďa Maloň a na jejím konci byl Pavel Štěrba 2:1. Ale ve 39. min náš kiks a hosté po nedůrazu vyrovnali. Ve druhé půli jsme šli jasně pro vítězství. Ve 49. min dal na 3:2 opět P. Štěrba a v 78 min. se opět Pavel protlačil obranou a rozhodl o bodech pro nás. V 86. min se dostal k odraženému míči L. Petřík a upravil na 5:2. Pak ještě hosté v poklidném závěru hosté snížili na 5:3. Pro nás zasloužené body. Kluci hráli trpělivě jako tým a chtěli zvítězit. Taky jsme předvedli několik pěkných akcí, trefili břevno. Fotbalovosti a bojovnosti jsme to nakonec dokázali. Hosté však byli nebezpečni a občas nám hrozili z rychlých protiútoků. Taky zahrávali několik rohů.


Ještě několik vět k celému podzimu. Po dlouhé přestávce se nám nepodařilo navázat na minulé výsledky. Je to pochopitelné. 10. měsíců bez fotbalu, velmi málo jsme trénovali a celou půlku sezóny nás provázely neustále zranění klíčových hráčů. V některých utkáních jsme nastupovali v 11 hráčích a někdy jsem musel oslovit i kluky, co již nehrají. Ale to je obraz dnešní doby. Vždytˇ někteří kluci jezdí kvůli fotbalu z Brna, F-M a někteří kvůli celodenní práci nemají čas. Takže nakonec získaných 24 bodů a slušné aktivní skóre není vůbec špatné. Vždy je co zlepšovat, ale ti kluci, co se vždy snažili přijít na zápas, někdy nastoupili i s menším zraněním, tak si zaslouží pochvalu a poděkování za přístup k fotbalu. Taky musím vyjádřit jako vždy dík Olince M. , holkám v bufetu , klukům co připraví hřiště a ostatním, kteří se podílí na chodu fotbalu u nás Bystrém. Těšíme se na jarní část sezóny.
Bystré – Bravantice
5 : 3
Sestava:
Marek
Střalka Radek – Petřík – Tuček – Baletka
Maloň – Štěrba – Střalka Radim – Pastorek
Pupík J. – Mihula
Střídali:
Novák , Vavréš , Pupík P., Bordovský , Němec
Branky. Štěrba 4 x , Petřík